Sprawdź, co możesz zwiedzić w Krakowie, wypożyczając samochód!


Kraków to wyjątkowe miasto, przez wielu uznawane za kulturalne i zabytkowe serce Polski. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast nie tylko przez zagranicznych turystów, ale również przez naszych rodaków. Jakie konkretnie miejsca warto tutaj zwiedzić, jeśli nie jesteśmy niczym ograniczeni, ponieważ postanawiamy wynająć samochód?

Choć miasto słynie z wielu atrakcji zlokalizowanych w centrum, to równie ważne miejsca znajdują się na jego obrzeżach, a także w okolicach. Właśnie z tego powodu tak wiele osób przylatujących do Miasta Królów i lądujących na lotnisku w Balicach postanawia wynająć samochód. Co najczęściej planują zwiedzić?

Najciekawsze, choć nieoczywiste, miejsca do odwiedzenia w Krakowie i okolicach

Poza oczywistym sercem Krakowa, czyli Starym Rynkiem i Kazimierzem, bardzo dużą popularnością cieszą się również Bulwary Wiślane, które stanowią doskonałą trasę spacerową oraz idealne miejsce do wypoczynku w restauracjach zlokalizowanych na barkach. Kolejną dzielnicą, jaką warto odwiedzić, jest oddalony od centrum Salwator, na który najwygodniej dostać się samochodem. Będąc tam trzeba koniecznie udać się na Kopiec Kościuszki, z którego widać piękną panoramę miasta. Kopiec Kościuszki to także doskonałe miejsce na romantyczny wieczór, szczególnie w wyjątkowo gwieździsty czas. Na obrzeżach Krakowa mieści się również ciekawa wieś – Zielonki. To właśnie tam jest najdłuższa trasa rowerowa, prowadząca aż do Ojcowa. Oczywiście nie każdy będzie w stanie przejechać tyle kilometrów na rowerze, więc warto wiedzieć, że do Ojcowa można się dostać także samochodem. Ojców to piękna okolica, naturalna, gdzie przyroda pokazuje swoje największe piękno. Tutaj można również skosztować tradycyjnego Pstrąga Ojcowskiego, którego smak pozostaje na długo w pamięci.

Kolejnym miejscem na obrzeżach Krakowa jest Kryspinów, który w sezonie letnim słynie nie tylko z dobrych restauracji, ale przede wszystkim z kąpielisk zrzeszających wielu plażowiczów. Kryspinów to także centrum wodnych sportów oraz tenisa, jazdy na quadach, a także wielu atrakcji dla dzieci. Nie można nie zobaczyć również specyficznej części Krakowa, czyli Huty, która jakby żyje swoim własnym życiem. Tam można spotkać się z niestandardową architekturą, pospacerować po parkach czy wokół pięknego Zalewu Nowohuckiego. Ta dzielnica słynie też z organizacji wielu wydarzeń kulturalnych i biznesowych, jak wystawy, targi czy eventy branżowe.

Najlepsza wypożyczalnia samochodów - Kraków

Jednak, by móc odwiedzić te wszystkie miejsca, trzeba najpierw wypożyczyć samochód. Gdzie można zrobić to najbezpieczniej i najkorzystniej? Wszystkim turystom polecamy wypożyczalnię samochodów MiRent Eco Car, która posiada w swojej ofercie zarówno samochody klasy A, B, C, D, jak i Premium.

MiRent Eco Car
wynajem samochodów Kraków to firma oferująca wynajem krótkoterminowy i długoterminowy, z możliwością otrzymania atrakcyjnych zniżek i promocji, nawet już przy pierwszym zamówieniu
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 27 Lipca 2017

Podziel się