SRI LANKA Last Minute - trójkąt kulturalny


Sri Lanka to niezwykły kraj ulokowany na wyspie Cejlon. To prawdziwy raj dla miłośników zabytków pełen fascynujących metropolii, które kuszą i zapraszają, by poznać je bliżej. Najwięcej atrakcji czeka w tak zwanym trójkącie kulturalnym, czyli w takich miastach jak Anuradhapura, Polonnaruwa oraz Kandy.

Wspaniała Anuradhapura - najważniejsze miejsce kultu buddyjskiego i miasto pełne cudów
Anuradhapura to pierwsza stolica Sri Lanki, w której, co ciekawe, prócz zabytków, świątyń i interesujących miejsc można także podziwiać różne odmiany małp. To właśnie tutaj rośnie szczep świętego drzewa Bodhi, pod którym według legendy Siddhartha Gautama dostąpił oświecenia i stał się Buddą.

Na turystów czekają także parki królewskie, niezwykły Pałac Mosiężny oraz wieża świątyni Ruvanvelisaya. Warto zajrzeć również do muzeów ludowych i archeologicznych, by dowiedzieć się nieco więcej o kulturze i historii Sri Lanki, a także zobaczyć ruiny pałaców oraz takie świątynie jak Mirisavati Dagaba, Thuparama Dagaba, Abhayagiri Dagaba czy Jetavanaramaya.

Kandy - kulturalna stolica kraju oraz Polonnaruwa, średniowieczna metropolia z posągiem Buddy
Miastem, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Sri Lance jest niewątpliwie Kandy, stolica kulturalna kraju. Największą atrakcją tej metropolii stanowi Świątynia Zęba, w której znajduje się najbardziej święta relikwia buddyjska - ząb samego Buddy. Obiekt ten ulokowany jest nad malowniczym jeziorem w przepięknym kompleksie pałacu królewskiego. Całe miasto zaś zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Trójkąt kulturalny dopełnia średniowieczna Polonnaruwa, która jest zarazem stolicą Sri Lanki. Stanowi ona symbol świetności renesansu, który zachwyca monumentalnym posągiem Buddy siedzącego w mudrze mającej doprowadzić go do stanu oświecenia. Prócz tej atrakcji w Polonnaruwie czekają także ruiny średniowiecznych pałaców oraz wiele innych fascynujących obiektów.

Anuradhapura, Kandy oraz Polonnaruwa stanowią grupę trzech niesamowitych metropolii, które skupiają w sobie bardzo wiele miejsc niezwykle dużo mówiących o historii, kulturze i niejako smaku całego kraju. Sri Lanka Last Minute to wspaniała okazja by zwiedzić je wszystkie i o wiele więcej. Wystarczy jedynie zdecydować się na przygodę, która już na zawsze pozostanie w pamięci.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 3 Listopada 2015

Podziel się