Świat Wielkiej Muzyki: Chick Corea Trio w ICE Kraków


W maju krakowianie będą mieli szansę zobaczyć na scenie Ice Kraków koncert zdobywcy 22 statuetek Grammy – Chick`a Corei (8.05.2017)
Wybitny pianista i kompozytor, któremu 4 dekady aktywności artystycznej przyniosły status bycia „żywą legendą”. To jeden z najważniejszych pionierów fusion. Poza licznymi nagrodami dorobek artystyczny Chic`a Corei wzbogaca współpraca z Milesem Davisem oraz utworzenie grupy Return to Forever, której utwory to teraz najbardziej znane standardy jazzowe.


Chick Corea dorastał w muzycznym świecie, otoczony był jazzem – jego ojciec Armando to pochodzący z Włoch zawodowy trębacz. Chick zaczął pobierać lekcje gry na fortepianie w wieku 5 lat, jako ośmiolatek rozpoczął grę na perkusji.
Jego dyskografia to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny, Dave Holland, Herbie Hancock… Polska jest niemal nieodłącznym punktem jego ostatnich tras koncertowych.

Chick Corea wystąpi w Krakowie po raz trzeci natomiast po raz pierwszy w  trio razem z wielką gwiazdą światowego kontrabasu Eddie Gomezem oraz słynnym perkusistą Brianem Blad.

Data: 8 maja 2017, godz. 20:00
Miejsce: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Konopnickiej 17
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 11 Kwietnia 2017

Podziel się