Amerykańskie impresje - Utah. Klub Podróżników Navigator


Wszystkie zakątki świata w jednym miejscu! Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, slajdowiska i degustacje w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

19 kwietnia (czwartek), 18.00, sala kameralna 203
Amerykańskie impresje – Utah
Prezentacja jest fotograficzną podrożą po jednym z najatrakcyjniejszych stanów Ameryki Północnej.  Utah jest stanem o największej ilości spektakularnych parków narodowych i pomników przyrody. Najbardziej znane to: Arches National Park,Canyonlands, Zion,Bryce, Monument Valley, Lake Powell, Salt Desert i dziesiątki innych, zapierających dech cudów natury. Różnorodność przyrody jest magnesem przyciągającym turystów: od wyniosłych  szczytów Monte Cristo i  Wasatch Mountains, przez liczne  kanionów rzeki Colorado, po Wielkie Słone Jezioro i największy w świecie naturalny most skalny Rainbow Bridge. Utah jest paletą kontrastujących kolorów i różnorodnych baśniowych formacji skalnych niespotykanych nigdzie w świecie.

Spotkanie poprowadzi Zofia Zalewska z zawodu nauczyciel - przez wiele lat pracowała w szkole średniej w Krakowie, z zamiłowania podróżnik, fotograf. Najchętniej podróżuje po Europie i Ameryce. Jej fotografie można było oglądać na 39 wystawach indywidualnych zorganizowanych w Krakowie i Polsce południowej. Swoje prace pokazywała także w dwóch galeriach Nowego Jorku i na Uniwersytecie w Toronto. Jest Członkiem Polish- American Photographs Club w Nowym Jorku oraz Krakowskiego Klubu Podróżników. Tematem jej

nck.krakow.pl
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 26 Marca 2018

Podziel się