XX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wolność krzepi


Dwa majowe weekendy, kilkanaście wyselekcjonowanych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, interesujące historie, tradycje na wyciągnięcie ręki – szykujcie się na XX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Marzenia przyoblekły się w rzeczywistość. Podzielony wojną świat podpisuje traktaty pokojowe, a Polska cieszy się z odzyskania niepodległości. Rok 1918 nie jest jednak wyłącznie pasmem zwycięstw i sukcesów. Teraz dopiero zaczyna się praca nad zjednoczeniem ziem, podnoszenie kraju z powojennej ruiny i budowanie nowoczesnego państwa. Nie obejdzie się bez chaosu, tarć i ofiar. Ale przecież życie gna do przodu… Jakoś trzeba sobie radzić z tą radosną, choć niełatwą wolnością.

Podczas jubileuszowej XX edycji Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego posłuchamy historii o dwudziestoleciu międzywojennym – o życiu zwykłych obywateli, polityków, naukowców i o dwudziestu latach rozwoju.

19-20 maja 2018
Trasa krakowska I
Fort 50 ½ O Barycz w Krakowie
Dworek Rutkowskich w Krakowie-Bronowicach

Trasa zachodnia
Kościół pw. Narodzenia NMP w Racławicach k. Olkusza
Piec kręgowy w Płazie

26-27 maja 2018
Trasa krakowska II
Kamienica Bujwidów w Krakowie
Gmach główny Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Trasa wschodnia
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i dwór Żabów w Zbylitowskiej Górze
Willa Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie-Mościcach
Dom rodzinny i Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

Informacje praktyczne
Punkt informacyjny przy każdym z obiektów będzie znajdował się punkt informacyjny MIK obsługiwany przez wolontariuszy w niebieskich koszulkach. Punkt informacyjny będzie działał w sobotę i niedzielę, w godz. 10.00-18.00 wolontariusze udzielają wszelkich niezbędnych informacji związanych ze zwiedzaniem obiektów i uczestnictwem w aktywnościach realizowanych w ramach XX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w punkcie informacyjnym oraz na stronie internetowej dnidziedzictwa.pl znaleźć można informacje na temat miejsc zbiórek dla każdego z punktów programu. Prosimy o przybycie 5 minut przed ustaloną porą wydarzeniu towarzyszy bezpłatna książka zatytułowana Wolność krzepi, którą można otrzymać w punktach informacyjnych MIK

Program i rezerwacja program Dni Dziedzictwa 2018 zostanie opublikowany na stronie po 15 kwietnia 2018 na wybrane punkty programu będzie obowiązywała rezerwacja udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją zasad opisanych w regulaminie

Udział we wszystkich wydarzeniach (poza zaznaczonymi w programie) w ramach Dni Dziedzictwa 2018 jest bezpłatny.

www.dnidziedzictwa.pl
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 20 Kwietnia 2018

Podziel się