Zagracona piwnica, strych, garaż? Pozbądź się staroci, złomu i starych mebli


Zagracony strych, po którym można poruszać się tylko z trudem, uważając, by nie obijać się o niepotrzebne meble i inne sprzęty wyniesione tam „tylko na jakiś czas”? Garaż, w którym niedługo nie będzie miejsca na samochód czy piwnica, która de facto pełni funkcję składziku? Czas na porządki! Jak zrobić to szybko i bez problemów?

Przywróć pomieszczeniom funkcjonalność

Niemal każdy ma tendencję do odkładania sprzątania na później, zwłaszcza gdy chodzi o zagracone pomieszczenia, w których z czasem gromadzi się jeszcze więcej przedmiotów. Gdzieś jednak trzeba pomieścić stare meble, zepsuty sprzęt AGD, którego nie wiadomo jak się pozbyć czy inne niepotrzebne przedmioty o mniejszych bądź większych gabarytach.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że jeśli od razu nie wyrzucimy niepotrzebnych rzeczy, to sprzątanie prawdopodobnie też odłożymy na później. Jest to prosta droga do nawarstwiania się śmieci i staroci. Jeśli chcemy, by nasze otoczenie było estetyczne, to któregoś dnia musimy zmierzyć się ze zgromadzonymi “skarbami”. Warto posprzątać jak najszybciej, bo dzięki temu piwnica, strych czy garaż wreszcie odzyskają swoją funkcjonalność.

Jak zutylizować niepotrzebne rzeczy?
Odpady dzielą się na kilka typów i należy je odpowiednio posegregować zanim trafią do utylizacji. Stare meble zaliczane są do odpadów wielkogabarytowych, różnego typu metalowe przedmioty do złomu, a glazura, płyty gipsowo-kartonowe itp. do odpadów budowlanych. Wszystkie te typy śmieci odbierane są bezpłatnie przez gminy, choć ich wywóz odbywa się dosyć rzadko. Możemy też samodzielnie dostarczyć je do PSZOK-ów, czyli Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Jeśli zależy nam na czasie i nie dysponujemy dużym samochodem, to możemy zdecydować się na ofertę prywatnej firmy. Do wyboru mamy usługę kontenerowego wywozu odpadów lub kompleksowe sprzątanie mieszkań, w tym - piwnic, strychów i garażów - taką ofertę ma między innymi krakowski Max-Gruz.

Możemy więc zamówić kontener o stosownej wielkości i samodzielnie wyrzucić do niego wszystkie zalegające na strychu czy w piwnicy przedmioty. Firma tylko podstawia kontener i następnie go odbiera w ustalonym terminie. A jeśli sterta śmieci jest na tyle duża, że wizja sprzątania nas przeraża, to można zamówić usługę sprzątania mieszkań przez profesjonalną ekipę wraz z wywozem odpadów. Taka usługa dostępna jest w większości większych miast.

 
Więcej ciekawych artykułów znajdziecie również TUTAJGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 28 Października 2017

Podziel się