6 grudnia 2023: Uroczyste przekazanie nowych samochodów ratowniczych dla jednostek OSP w Małopolsce

W dniu 6 grudnia 2023 roku nadbrygadier Piotr Filipek miał zaszczyt być jednym z uczestników ceremonii, podczas której nowoczesne samochody ratownictwa technicznego zostały przekazane ochotniczym strażom pożarnym (OSP) z terenu województwa małopolskiego. Wszystko to odbyło się w ramach drugiego etapu projektu zatytułowanego „Bezpieczna Małopolska – Samochody Ochotniczej Straży Pożarnej”.

Realizacja tego przedsięwzięcia ma na celu podniesienie standardów i zdolności operacyjnych jednostek OSP na terenie Małopolski. Z kolei dodatkowym efektem ubocznym jest poprawa szybkości i skuteczności reagowania na sytuacje awaryjne. Wśród zaproszonych gości, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość, znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wicemarszałek Łukasz Smółka.

Podjęcie tej inicjatywy jest odpowiedzią na rosnące potrzeby nowoczesnego ratownictwa, w którym każda sekunda ma potencjał do decydowania o losach ludzi. Nowo nabyte pojazdy są wyposażone w najnowsze technologie oraz sprzęt ratowniczy, co umożliwia szybkie i efektywne działanie w przypadku wystąpienia różnego rodzaju sytuacji awaryjnych.

Każdy z nowo dostarczonych samochodów ratownictwa technicznego został precyzyjnie dostosowany do specyficznych potrzeb i warunków, z jakimi na co dzień zmagają się jednostki OSP. Obejmuje to zarówno lokale warunki terenowe, jak i charakterystykę potencjalnych zagrożeń. Jest to istotna pomoc dla strażaków, którzy często muszą radzić sobie z trudnymi okolicznościami podczas swojej służby.