Baraże o 1 ligę jednak nie dla Garbarni

Garbarnia Kraków

To już pewne! Garbarnia Kraków nie powalczy w tym sezonie o grę w 1 lidze. Krakowianie mimo zwycięstwa zajęli 7 miejsce w lidze.

3 punkty nie wystarczyły

Garbarni do zajęcia miejsca premiowanego barażami potrzebne było zwycięstwo w meczu z Olimpią Elbląg a także brak zwycięstwa rzeszowskiej Stali w starciu ze Skrą Częstochowa.

Garbarze ze swojej części zadania wywiązali się bardzo dobrze. Co prawda początek meczu tego nie zwiastował ponieważ Olimpia wyszła na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. W 21 minucie z karnego wyrównał Kowalski natomiast na bramkę do szatni strzelił Mruk.

W drugiej połowie oba zespoły nadal atakowały. W 56 minucie Garbarze wyszli już na dwubramkowe prowadzenie po trafieniu Nakrosiusa. Niespełna 10 minut później gracze z Elbląga strzelili swoją drugą bramkę w spotkaniu. Końcowy rezultat meczu już się nie zmienił i Krakowianie wygrali starcie 3:2.

Zadaniu nie podołała jednak Skra Częstochowa, która w Rzeszowie uległa tamtejszej Stali aż 4:0. Oznacza to, że Stal zamiast Garbarni zamelduje się w barażach o 1 ligę.