Chrzanów: Uwaga na płatne strefy parkowania!

Czasami słyszy się o tym, że do dobrego łatwo się przyzwyczaić. Można się z tym zgodzić, ale lepiej, żeby w Chrzanowie było inaczej – od poniedziałku (25 października) wracają tam strefy płatnego parkowania!

Brak opłat

Od początku września mieliśmy do czynienia z brakiem opłat. Brak opłat nie wynikał jednak z promocji czy zmiany polityki – chodziło o zmianę operatora i wymianę parkomatów na nowe.

Okres przejściowy już niemal za nami i co za tym idzie, możemy mówić o nowej normalności. Nowa normalność jest taka, że przetarg wygrała firma City Parking Group S.A. – firma ta będzie obsługiwać strefę parkowania przez kolejne 48 miesięcy. Warto również wiedzieć, że obszar obowiązywania strefy jest teraz większy. Wypada także uwzględnić, że zadbano o rozwój technologiczny, czego świetnym przykładem jest możliwy BLIK. Oczywiście nie bez znaczenia jest też to, że mowa o naprawdę popularnym rozwiązaniu. Ponadto zadbano o ekologię (panele słoneczne).

Nie sposób też zapomnieć o abonamentach wykupionych przed 25 października br. – abonamenty te nie tracą ważności. Jest tylko jedna uwaga – kartę abonamentową należy zostawiać za przednią szybą pojazdu.