Grybów: Kłopot z wodą

Od ponad roku sanepid jednoznacznie kojarzy się z pandemią, ale walka z pandemią to nie wszystko, co zalicza się do zakresu działań. Przykładu nie trzeba daleko szukać – w próbkach wody z Wodociągu Publicznego w Grybowie stwierdzono kłopot z mętnością, barwą i chlorem. Wodociąg zaopatruje około 3000 osób.

Nadzór sanitarny

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, na jakiej podstawie podano następujące informacje? Od razu odpowiadając, wspomniane informacje są efektem przeprowadzenia nadzoru sanitarnego. Nie można też zapomnieć o tym, że w zaistniałej sytuacji konieczne jest szybkie działanie. Przez szybkie działanie należy rozumieć przeprowadzenie zabiegów pozwalających na zlikwidowanie problemu.

Wypada też zatrzymać się przy ludziach, do których trafia woda – wody nie wolno spożywać i używać do przygotowania posiłków. To raczej oczywiste, aczkolwiek nie zaszkodzi odnotować. Do tego dochodzi także zakaz mycia (owoce, warzywa, naczynia, pranie, zęby), przemywania otwartych zranień, kąpieli i działań sanitarnych.

Miejmy nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normy. W pewnych okolicznościach jedynym słusznym rozwiązaniem jest czekanie.