Mało znane i ciekawe miejsca w Małopolsce. Idealne na weekendowy wyjazd!

Przed nami dwa wakacyjne miesiące podczas których z pewnością znajdziesz czas na weekendowy wypoczynek. Poniżej kilka miejsc w Małopolsce, które są mało znane, jednak zachwycają swoim urokiem, historią i położeniem.

Pierwszym z nich jest zamek Korzkiew, położony niedaleko Krakowa. Znajduje się tam wzgórze z zamkiem i pochodzący z XIX wieku zespół parkowy. Całkiem niedawno został odbudowany, dzięki czemu działa w tym miejscu zarówno restauracja jak i hotel. Drugim jest zespół opactwa cysterskiego w Szczyrpcu. Pojawienie się tam to nie lada gratka dla wielbicieli historii.

Jeżeli lubisz przyrodę, koniecznie musisz podjechać do rezerwatu przyrody Kamienie Brodzińskiego. Znajduje się on na górze Paprotnia. Koniecznie zabierz ze sobą aparat, bo skały mają tam niezwykle fantazyjne a zarazem fotogeniczne formy. Kolejnym miejscem jest dwór w Jeżowie. Chociaż wioska w której się znajduje już dawno przestała istnieć, stary kasztel istnieje nadal i został przekształcony w dom pracy twórczej dla artystów plastyków. Można go również zwiedzać turystycznie.