Małopolskie zaprasza młodych na podróżowanie pociągami za 1 zł podczas ferii zimowych

Celebrując ferie zimowe, które trwają od 10 do 25 lutego, Małopolska zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej unikalną możliwość korzystania z „Małopolskiego biletu na ferie”. Ten specjalny bilet uprawnia do jazdy pociągami regionalnymi organizowanymi przez władze województwa za symboliczną opłatę w wysokości 1 zł. To inicjatywa mająca na celu promowanie transportu kolejowego jako środka transportu przyjaznego dla środowiska, a także zachęcenie najmłodszych do korzystania z tego typu przewozów.

W ramach tej kampanii, wszystkie dzieci i młodzież mieszkające w Małopolsce będą miały prawo do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami regionalnymi kursującymi na terenie województwa podczas ferii, od 10 do 25 lutego. Co ważne, cena biletu wynosi jedynie 1 zł, bez względu na dystans pokonywany podczas pojedynczej podróży.

„To oferta skierowana do wszystkich dzieci – od maluszka po nastolatka. Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować bezpłatnie. Dzieci w wieku od 4 lat do momentu, kiedy rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne, mogą skorzystać z oferty po okazaniu oświadczenia rodzica lub opiekuna potwierdzającego ich wiek. Natomiast dzieci i młodzież począwszy od momentu rozpoczęcia edukacji przedszkolnej aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej muszą posiadać ważny dokument uprawniający do ulgi” – wyjaśnił Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Wicemarszałek podkreślił także, że bilet wydany w ramach tej specjalnej oferty będzie ważny przez cały dzień, aż do godziny 24. Umożliwi on wielokrotne przejazdy w obrębie sieci połączeń Województwa Małopolskiego.