Nastolatkowie potrąceni na przejściu dla pieszych w Zatorze

W Zatorze, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. W piątkowy poranek, 53-letni kierowca Toyoty, nie zauważył dwóch nastolatków przechodzących przez przejście dla pieszych i ich potrącił. Według informacji przekazanych przez policję w Oświęcimiu, 18-letnia dziewczyna została przewieziona do szpitala, podczas gdy jej 15-letni brat odniósł mniej poważne obrażenia.

Rzeczniczka policji powiatowej w Oświęcimiu, asp. sztab. Małgorzata Jurecka, poinformowała w piątek że świadkowie zdarzenia od razu udzielili ofiarom pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Policja aktualnie analizuje okoliczności zdarzenia, aby ustalić dokładne przyczyny tego nieszczęśliwego incydentu. Dodano też, że sprawca wypadku był trzeźwy w momencie zdarzenia.

Jurecka skierowała do kierowców apel o zachowanie ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych lub dróg bez chodników. Zwróciła także uwagę na konieczność zwracania większej uwagi za kierownicą i dostosowywania prędkości do warunków drogowych. Zwróciła się również do pieszych, przypominając o konieczności upewnienia się, że nic nie nadjeżdża lub że samochody z obu stron jezdni zatrzymały się przed wejściem na przejście dla pieszych. Podkreśliła również znaczenie noszenia elementów odblaskowych, nawet w obszarach zabudowanych.