Nie wiesz gdzie wybrać się na majówkę 2023? Postaw na górskie szlaki w Małopolsce. Są naprawdę malownicze!

Szlaki w Małopolsce są dostosowane zarówno dla początkujących piechurów jak i dla zaawansowanych wędrowców górskich. Przepiękne widoki wynagrodzą cały trud, a niezwykła atmosfera w schronisku i na ścieżkach sprawi, że będziesz wracać po więcej. Gdzie pojechać na majówkę?

Jednym z najbardziej popularnych tras w polskich Tatrach jest Dolina Pięciu Stawów. Chociaż trasa ma trudniejsze odcinki, to nawet początkujący, ale w dobrej kondycji, da sobie z tym radę. Stamtąd już blisko na Orlą Perć, z którą zmierzą się jedynie zaawansowani wspinacze.

Dobrym pomysłem jest również zdobycie Czerwonych Wierchów. Kolejno Ciemniak, Małołączniak, Kopa Kondracka i Krzesanica zapraszają do niezwykłego spaceru. Szlak jest łagodny i prowadzi nad trzema dolinami: Cichą, Kościeliską i Doliną Bystrej. Doświadczysz tam przepięknych widoków i odetchniesz pełną piersią.

Ostatnia propozycja to Turbacz, który jest świetnym wyborem dla rodzin z nastoletnimi dziećmi. Zdobycie wysokości 1310 m n.p.m. będzie dostępne już dla dziesięciolatka. Turbacz to jedna z najpiękniejszych polskich gór w Gorcach.