Nieskuteczna ucieczka przed policjantami

Brawa dla policjantów z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu! Spostrzegawczość i szybka reakcja poskutkowała złapaniem 23-latka kierującego fordem. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, ale za to miał narkotyki.

Nocna akcja

Sytuacja wydarzyła się jednej z ostatnich nocy – zaczęło się od kontroli drogowej, która spowodowała zatrzymanie jednego z kierowców. Można też powiedzieć, że wydarzyło się coś więcej, ponieważ samochód został zatrzymany i kierowca momentalnie zaczął uciekać. W takim przypadku nietrudno się domyślić, że ktoś, coś ukrywa.

Pościg nie trwał długo i nadszedł czas na wyjaśnienia. Pojawił się argument, zgodnie z którym ucieczka miała związek z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami. 23-latek rzeczywiście nie miał prawa jazdy, ale to nie wszystko. Podczas przeszukania okazało się, że w kieszeni jest 13 woreczków jakichś kryształków. Badanie substancji wykazało, że młody mężczyzna miał ze sobą mefedron – warto również odnotować, że łączna waga wyniosła ponad 10 gramów.

Zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.