Nowy Targ wspiera Słowację w walce z koronawirusem

Polska wspiera Słowację w walce z koronawirusem i co warte podkreślenia, wsparcie dotyczy choćby Nowego Targu. W Nowym Targu zobowiązano się do przyjęcia około dziesięciu pacjentów (liczba pacjentów ma związek ze skalą problemów). Jak się można domyślić, chodzi o osoby znajdujące się w stanie ciężkim. Trzeba również zdawać sobie sprawę z rozmów dotyczących czeskich kłopotów.

Prośba ze Słowacji

Wypada też podkreślić, że przyjęcie słowackich pacjentów to efekt prośby tamtejszych władz. Jak już zostało powiedziane, pacjenci trafią do szpitala w Nowym Targu, ale nie możemy zapomnieć, że Polska ma przygotowany jeszcze jeden szpital – rezerwową opcją jest skierowanie pacjentów do Rzeszowa. Wracając do pomocy Czechom, na pewno czeskie problemy są poważniejsze. Ponadto warto przypomnieć, że premier mówił, iż czeka na sygnał od partnerów – tyczyło się to Pragi, jak i Bratysławy.

Nie można też zapomnieć o deklaracji Marka Wierzby, dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu – chodzi o 20 łóżek z respiratorami.