OZE w Tarnowie – na jakie dotacje możesz liczyć?

Odnawialne Źródła Energii ze względu na swoją neutralność względem środowiska są przyszłością świata. W czasach, kiedy mamy ogromne problemy z emisją gazów cieplarnianych prowadzących do niszczenia naszej ziemi, wszyscy musimy zrobić krok w przód w celu wyeliminowania choć części zanieczyszczeń. Świetną opcją jest inwestycja w OZE, czyli Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i całkowicie neutralne dla środowiska. To słońce, wiatr, woda i wiele innych. Wpisując w wyszukiwarkę fotowoltaika Tarnów, można znaleźć wiele ekologicznych rozwiązań dla swojego domu. Co ważne, można nawet liczyć na dofinansowanie. Jakie dotacje są wypłacane w Tarnowie? Dowiesz się z poniższego artykułu.

OZE Tarnów – jakie dotację są dostępne?

Tarnów starając się działać na rzecz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, oferuje dotację do kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych i na wymianę pieca węglowego. Dofinansowanie mogą otrzymać osoby, których posiadłość znajduje się na terenie Tarnowa. Dotacja:

  • na wymianę pieca na ekologiczne źródło ogrzewania może wynieść maksymalnie 5 tys. złotych;
  • na instalację paneli słonecznych do ogrzewania wody może wynieść maksymalnie 4 tys. złotych;
  • na instalację fotowoltaiki do produkcji energii elektrycznej może wynieść maksymalnie 6 tys. złotych.

Istotnym jest, aby w miejscu tworzenia instalacji lub wymiany kotła nieprowadzona była działalność. Co istotne starając się o dotację na mikroinstalację OZE, należy posiadać ogrzewanie ekologiczne, a w przypadku chęci skorzystania z dofinansowania na fotowoltaikę, dach nie może zawierać azbestowych elementów.

Instalacja fotowoltaiczna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Mieszkańcy Tarnowa, tak jak inni mieszkańcy Polski mogą ubiegać się o dotację z programu Czyste Powietrze. Pamiętajmy, że korzystanie z Odnawialnych Źródeł Energii, jak fotowoltaika czy pompy ciepła niesie za sobą całą masę korzyści. To ochrona środowiska naturalnego, które ze względu na wysoką emisję smogu, zanieczyszczeń i pyłów znajduje się w coraz gorszym stanie i powoli zbliża nas w kierunku katastrofy ekologicznej. Każdy musi zadbać o czyste powietrze w swoim otoczeniu, które również wpływa na zdrowie nas wszystkich. Nadmiar zanieczyszczeń prowadzi do wielu schorzeń i obniżenia komfortu życia. Musimy również pamiętać, że korzystanie z OZE np. instalacji fotowoltaicznej pozwala na wygenerowanie oszczędności dla domu. W końcu słońce, które zasila panele fotowoltaiczne, jest niewyczerpalnym i darmowym źródłem energii. Koszty na wykonanie instalacji zwracają się w szybkim tempie, a możliwość otrzymania dofinansowania sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na stworzenie instalacji w swoim domu. To ogromny krok ku zdrowiu naszej planety. Bez względu na to, czy instalacja ma być wykonana na gruncie czy na dachu, w Tarnowie można liczyć na dofinansowanie. Warto już dziś pomyśleć nad instalacja fotowoltaiczną, do której przekonuje się coraz więcej osób w Polsce i na świecie.