Problem z wyborem marszałka dla województwa małopolskiego nadal trwa

Wybór marszałka dla województwa małopolskiego nadal stanowi problem. Główne tarcia występują między lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie chcą udzielić swojego poparcia Łukaszowi Kmicie, kandydatowi proponowanemu przez Jarosława Kaczyńskiego. Niezadowolenie wśród radnych jest na tyle duże, że niektórzy z nich grozą poszukiwaniem porozumienia z Polskim Stronnictwem Ludowym w tej kwestii.

Problematyczna sytuacja dotycząca wyboru marszałka dla Małopolski ciągle jest nierozwiązana, co jest szczególnie widoczne w obradach Sejmiku Województwa Małopolskiego. Proponowany przez lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego, kandydat – Łukasz Kmita, nie zdobył poparcia większości radnych tego ugrupowania. Przewiduje się, że kolejne głosowanie w tej sprawie odbędzie się za tydzień.

W związku z powyższym, do głosu doszła Beata Szydło – europoseł i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. W swoim oświadczeniu, które opublikowała na platformie X, zaapelowała o rozwagę. Zwróciła się do wszystkich z prośbą o odpowiedzialność, gotowość do dialogu i kompromisu, podkreślając swoją tożsamość nie tylko jako polityka, ale przede wszystkim mieszkańca Małopolski.