Protest na drogach: Utrudnienia i objazdy w powiecie!

Od czwartku mieszkańcy oraz osoby podróżujące przez południową część powiatu muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w związku z zapowiadanym protestem. Organizatorem jest jedna z lokalnych grup społecznych, której działania przewidują blokady na kilku kluczowych odcinkach.

Zmiany w organizacji ruchu

Zamknięcie głównych tras będzie mieć istotny wpływ na płynność przejazdu zarówno dla osób dojeżdżających do pracy, jak i dla turystów udających się w kierunku Zakopanego lub Krakowa. Zarząd Dróg przygotował jednak rozwiązania, które mają ograniczyć negatywne skutki protestu.

Wyznaczone objazdy dla podróżnych

Kierowcy wyjeżdżający z Zakopanego zachęcani są do skorzystania z objazdu przez Libertów. Zaleca się skręt z ulicy Świetlistej na Górę Libertowską, następnie przejazd Jana Pawła II oraz Pogórze. Po dotarciu do miejscowości Gaj trasę należy kontynuować ulicą Wzgórze do Myślenickiej, gdzie powraca się na główną drogę krajową.

Najlepsze rozwiązania dla kierowców z Krakowa

Osoby rozpoczynające podróż w Krakowie mogą ominąć zatory, wybierając ulicę Wesołą, odchodzącą od Myślenickiej, a następnie kierując się na Wzgórze, by wrócić na trasę DK-7. Takie rozwiązanie powinno pozwolić na sprawniejszy przejazd mimo spodziewanych blokad.

Służby apelują o wcześniejsze zaplanowanie podróży oraz śledzenie bieżących komunikatów dotyczących sytuacji na drogach. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość i w razie potrzeby korzystać z alternatywnych dróg.

Źródło: KPP w Krakowie