Szaflary: Kolejny przykład braku wyobraźni

Bezpieczeństwo podczas ruchu drogowego to temat, o którym można mówić dużo. Dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, a mimo to wciąż znajdują się osoby, które zachowują się nieodpowiedzialnie. Czy kiedyś będziemy mogli powiedzieć, że na polskich drogach jest bezpiecznie?

Tym razem Szaflary

Ten wstęp jest nawiązaniem do tego, co wydarzyło się dzisiaj na zakopiance – doszło do wypadku, w wyniku którego ranny jest 17-letni motocyklista. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, aczkolwiek możemy mówić o urazie ręki (chłopak trafił do szpitala). Ustalenia policji wskazują na to, że nastolatek nie zachował należytej ostrożności, co skutkowało najechaniem na tył samochodu osobowego.

Warte podkreślenia jest też to, że młody kierowca nie miał uprawnień, a pojazd nie został dopuszczony do ruchu. Można więc powiedzieć, że możemy mówić o myśleniu, zgodnie z którym na pewno nic złego się nie stanie. Jak łatwo można zauważyć, nadmierna pewność siebie może okazać się zgubna. Wypada też zadać sobie pytanie, gdzie kończy się pewność siebie, a zaczyna głupota?