W województwie małopolskim coraz mniej wypadków

Wypadki drogowe to bardzo przykry temat, o którym mówi się stosunkowo często. Zresztą nie jest to nic zaskakującego – niejednokrotnie dochodzi do tragedii, a mimo to nie brakuje osób zainteresowanych szybką jazdą czy po prostu jazdą po alkoholu (naturalnie jedno drugiego nie wyklucza).

Szykują się zmiany na lepsze?

Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że od tego roku mamy bardzo wysokie mandaty. Nawiasem mówiąc, mandaty te wywołały wiele kontrowersji, ale w województwie małopolskim chyba pomogły. Na pewno mamy mniej wypadków niż przed rokiem.

W styczniu 2022 roku mieliśmy 100 wypadków, co oznacza spadek o 17 procent w stosunku do stycznia 2021 roku (wtedy mieliśmy 120 wypadków). Uczciwie trzeba też przyznać, że miesiąc to nie jest jakiś spory okres – sytuacja może się szybko zmienić. Niemniej mowa o czymś, co jak najbardziej należy odnotować. Warto też zadać sobie pytanie, czy wyłącznie o mandaty chodzi? Skoro już jesteśmy przy tym – można usłyszeć, że wysokie mandaty nic nie zmieniły.

Sytuacja jest niejasna, ale na pewno możemy mówić o zmierzaniu we właściwym kierunku. Wypada również dodać, że dobrze by było, aby ludzie koncentrowali się wyłącznie na własnym bezpieczeństwie. Przy odpowiedzialnym podejściu mandaty nie powinny mieć znaczenia.