Wisła Kraków przebada swoich zawodników

Wisła Kraków

W Ekstraklasie odnotowano już dwa przypadki koronawirusa. Wirus najpierw zawitał do Wisły Płocka a następnie do Lechii Gdańsk.

Przerwane przygotowania do sezonu

Wyżej wymienione zespoły obecnie musiały przerwać swoje przygotowania do przyszłego sezonu. Reszta drużyn póki co trenuje normalnie. W najbliższych dniach zawodnicy kolejnych klubów przejdą testy na obecność koronawirusa.

„Wisła Kraków przebada swoich zawodników w najbliższych dniach.” – taki komunikat wydała rzecznik prasowa klubu Karolina Biedrzycka.

Piłkarze Białej Gwiazdy kilka dni temu wrócili z posezonowych urlopów. Jak można było zaobserwować na ich mediach społecznościowych swoje wakacje spędzali w naprawdę różnych miejscach świata. Wykazanie obecności wirusa u któregoś z graczy może bowiem bardzo sparaliżować przygotowania Wiślaków do nowego sezonu.

W kilku klubach do sprawy podeszli inaczej i przeprowadzono testy jeszcze zanim piłkarze rozpoczęli przygotowania, dopiero po uzyskaniu negatywnych wyników. Tak zrobiono m.in. w Legii Warszawa, Lechu Poznań czy Śląsku Wrocław.

Przeczytaj również:

Piotr Świerczewski nie będzie trenował Sandecji

Sensacja w Gnieźnie. Unia wygrywa ze Startem