Koronawirus w Małopolsce

W Małopolsce rośnie liczba zakażonych koronwirusem. Duży wzrost liczby zakażeń obserwowany jest podczas zabaw weselnym w naszym regionie. W związku z tym sanepid odradza organizację przyjęć weselnych.

Apel został wystosowany do dwóch powiatów: nowosądeckiego i wadowickiego. To właśnie w nich znajdują się największe ogniska choroby, do których doszło podczas imprez weselnych.

Komunikat Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego brzmi:

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatów nowosądeckiego, suskiego i wadowickiego, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny, a wzrost zakażeń tym właśnie koronawirusem pozostaje w bezpośrednim związku z organizowanymi na tych terenach przyjęciami ślubnymi/weselami– informuję, iż w takiej sytuacji nie rekomenduję organizacji takich przyjęć w wymienionych wyżej powiatach. Brak rekomendacji, o której mowa, ma na celu wyłącznie ochronę zdrowia, a nawet życia tak mieszkańców tych powiatów, jak i osób przybywających do tych regionów, poprzez ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2„.