Bezlitosna walka z narkotykami w Małopolsce – siedem osób za kratkami

W Małopolsce, siły policyjne osiągnęły duży sukces w walce z przestępczością narkotykową. Przeprowadzili operację, której efektem było ujęcie grupy przestępczej specjalizującej się w handlu narkotykami. W wyniku działań, do rąk policji trafiło siedem osób podejrzanych o udział w nielegalnym procederze. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad trzy kilogramy różnego rodzaju substancji psychotropowych i odurzających. Szacuje się, że ich wartość na czarnym rynku mogłaby oscylować wokół sumy 300 tysięcy złotych. Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty oraz nałożono środki zapobiegawcze.

Decydujące uderzenie w struktury handlarzy narkotyków miało miejsce w środę, 4 października bieżącego roku. Akcja została przeprowadzona przez współpracujące ze sobą jednostki – Wydział do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz komisariat V w Krakowie. W ramach operacji, mundurowi przeprowadzili jednoczesne naloty na cztery mieszkania na terenie Krakowa i powiatu brzeskiego. Efektem działań było zatrzymanie siedmiu osób w wieku od 17 do 41 lat.

W trakcie operacji skierowano do działań specjalistów od działań antyterrorystycznych z Małopolski. Ich zadaniem była interwencja w jednym z mieszkań, gdzie mieszkał 38-letni mężczyzna odciskający piętno na pseudokibicowskim środowisku. Kontrterroryści musieli użyć siły, aby dostać się do wnętrza lokalu.