Ciekawe fakty o najbardziej znanych sportowcach

Sportowcy dostarczają nam wielu pozytywnych, lecz czasem trudnych emocji podczas turniejów, konkursów czy rozgrywek. Bardzo często ich droga do sukcesu nie była łatwa, a swoją pasję odkryli zupełnie przypadkiem. Wielu znanych dzisiaj sportowców nie byłoby tak popularnych, gdyby nie ich ciężka praca i upór, ale także osoby, które spotkali na swojej drodze. Często, mimo iż sportowcy swój sukces zawdzięczają treningom i talentowi to jednak nie byłoby ich w miejscu, w którym są obecnie, gdyby nie szczęście, a czasami również przypadek. O każdym ze sportowców można przytoczyć wiele ciekawych faktów. Przedstawiamy jednak kilka, z którymi warto się zapoznać.

Ciekawostki o Adamie Małyszu

Adam Małysz to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców, który rozpowszechnił wśród Polaków miłość do skoków narciarskich. To dzięki jego zwycięstwom w Polsce zaczęto rozbudowywać infrastrukturę potrzebną do szkolenia nowych mistrzów. Wiele osób jednak nie zna ciekawych faktów o Adamie Małyszu. Warto wiedzieć, że łącznie sportowiec ten wystąpił w niemal 250 konkursach Pucharu Świata w latach od 1995 do 2011. Zdobył czterokrotnie medal na igrzyskach olimpijskich. W 2002 roku srebrny i brązowy, a w 2010 dwa srebrne. Swój życiowy sukces osiągnął dopiero schyłku kariery, kiedy to 13 lutego 2011 roku skoczył na odległość 203,5 metra.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Adam Małysz z wykształcenia jest blacharzem i skończył szkołę zawodową w Ustroniu, a dopiero wiele lat później, w 2010 roku podszedł do egzaminu maturalnego, uzyskując wykształcenie średnie. Jest on również honorowym patronem Miasta Zakopane, w którym znajduje się Wielka Krokiew i ma 170 cm wzrostu, a w czasach kiedy regularnie trenował, ważył jedynie 55 kg. Więcej ciekawostek na jego temat znajdziemy na przykład na: https://blog.etoto.pl/.

Ciekawe fakty o Robercie Lewandowskim

Robert Lewandowski to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych na całym świecie polskich piłkarzy. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby nie rodzice Roberta, którzy praktycznie codziennie wozili go na treningi oddalone od domu o 40 km, pewnie nie byłoby go w tym miejscu, w którym jest. W młodości Lewandowski miał ksywę “bobek” z powodu niskiego wzrostu. Co więcej, piłkarz jako jedyny w historii Polak otrzymał nagrodę piłkarza roku FIFA oraz UEFA. Można powiedzieć, że sport Lewy ma w genach ze względu na to, że jego tata trenował judo i był młodzieżowym Mistrzem Europy w tej dyscyplinie. Z kolei mama Lewandowskiego była ligową siatkarką AZS-u.

Ciekawe fakty o Idze Świątek

Iga Świątek to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych Polek na świecie. Polska młoda tenisistka pochodzi ze sportowej rodziny ze względu na to, że jej ojciec jest byłym wioślarzem i olimpijczykiem z Seulu z 1988 roku. Początkowo rodzice nie zabierali Igi na korty, lecz na pływalnię. Ze względu na to, że ciągle zapadała na zapalenie uszu i gardła, zrezygnowali z tych wypraw. Dlatego gdy Iga miała 6 lat, rodzice zapisali ją na lekcje tenisa. Ulubionym zespołem Igi Świątek jest ABBA, a ulubioną aktorką Sandra Bullock. Iga jest wielką kociarą i lubi książki historyczne, a także kryminały.