Kierowcy w Małopolsce korzystają już z nowej przeprawy – mostu na Dunajcu

Pod Tarnowem, nad brzegami Dunajca, zrealizowano budowę nowego mostu. Ta imponująca konstrukcja stanowi część projektu łącznika z autostradą A4. Jest to najdłuższa konstrukcja tego typu w Małopolsce, a także jedna z największych na terenie całego kraju. Nowo wybudowany odcinek drogi zapewnia miastu komfortowe i bezpośrednie połączenie z węzłem autostradowym w miejscowości Wierzchosławice.

Mimo braku oficjalnej uroczystości otwarcia, kierowcy mogą już swobodnie korzystać z nowej przeprawy na Dunajcu. Dokładnie 29 grudnia, o godzinie 15, robotnicy usunęli bariery blokujące dostęp do mostu zarówno ze strony Wierzchosławic jak i Tarnowa. Reakcja kierowców była natychmiastowa – strumień samochodów niemal natychmiast ruszył w kierunku nowej przeprawy. Na dzień przed tym wydarzeniem, inwestycję zaakceptował Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Prace przygotowawcze do otwarcia mostu trwały przez cały poprzedzający dzień. Wcześniej usunięto taśmy, które zakrywały tablice z oznaczeniami kierunków, a także dokonano czyszczenia jezdni z błota pozostawionego przez maszyny budowlane.