Czas zadbać o zdrowie!

Troska o zdrowie to coś, co zawsze należy brać pod uwagę. Teoretycznie jasne, ale czy w praktyce sytuacja przedstawia się tak samo? Można mieć co do tego pewne wątpliwości, ale przeszłość już zostawmy. Przeszłości nie zmienimy, także lepiej skoncentrować się na przyszłości.

Piknik profilaktyczny

W najbliższą sobotę odbędzie się piknik profilaktyczny – jest to propozycja skierowana do osób, które mają przynajmniej 40 lat. Lokalizacją wydarzenia jest Wieliczka.

Można też powiedzieć, że jest to sygnał, zgodnie z którym zdrowie to priorytet. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niezakaźne choroby cywilizacyjne to efekt naszego stylu życia. Jeżeli pojawiają się jakieś wątpliwości, wystarczy chwilę się zastanowić – przewlekły stres, niezdrowe jedzenie, odpoczywanie na kanapie, unikanie regularnych wizyt lekarskich – to minusy, które możemy określić stosunkowo częstymi.

Piknik profilaktyczny to szansa na wykonanie bezpłatnego pakietu badań. Skorzystanie z oferty jest proste – wszystko sprowadza się do wykorzystania Internetowego Konta Pacjenta. Właśnie tam znajdziemy specjalnie przygotowaną ankietę. Wypełnienie ankiety oznacza, że zostają jeszcze dwie sprawy – poczekanie na wystawienie e-skierowania i zgłoszenie się do placówki wykonującej badania. Jeżeli konto jest nieaktywne, można skorzystać ze wsparcia konsultantów infolinii Domowej Opieki Medycznej.