Festiwal Orkiestr Dętych już za nami. Było głośno!

Odbywający się w Więcławicach Starych w gminie Michałowice, Festiwal Orkiestr Dętych, już na stałe wpisał się w kalendarz imprez każdego muzyka z Małopolski. W tym roku na palcu przy sanktuarium św. Jakuba Apostoła zaprezentowało się ponad 30 orkiestr!

Już po raz dwudziesty czwarty wielbiciele i muzycy orkiestr dętych z Małopolski i nie tylko, spotkało się w Więcławicach Starych na Festiwalu Orkiestr Dętych. Organizatorzy podkreślają, że muzyka szczególnie w tym aspekcie mocno łączy pokolenia. Były więc występy młodych orkiestr ale i seniorów, doświadczonych w prezentowaniu muzyki.

Występy i sam konkurs podzielono na trzy kategorie. Były więc orkiestry małe, gdzie zwyciężyły Orkiestra Dęta TON z Goszczy i Amatorska Orkiestra Dęta z Głębowic. W kategorii orkiestr dużych najwyższe laury zdobyła Orkiestra Dęta Andropol z Andrychowa. W kategorii orkiestr dętych średnich uznanie zdobyła Orkiestra Kosynierzy z Luborzycy.

Uczestnicy często mówili, że przyjazd na festiwal to z jednej strony doskonała okazja, aby się jak najlepiej zaprezentować, z drugiej jednak strony, aby posłuchać najlepszych.