Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Małopolski przed silnymi opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alarm dla województwa małopolskiego, ostrzegając przed silnymi opadami śniegu. Ostrzeżenia zarówno 3., jak i 2. stopnia zostały przekazane mieszkańcom za pośrednictwem alertów SMS wysyłanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Według prognoz, największe opady są przewidywane na sobotę.

Komunikat wysłany przez RCB w piątek brzmi: „Uwaga! Dziś w nocy i jutro intensywne opady śniegu. Drogi mogą być nieprzejezdne. Zachowaj ostrożność. Śledź komunikaty pogodowe”. Jest to wezwanie do zachowania szczególnej ostrożności dla mieszkańców Małopolski.

IMGW wydał ostrzeżenie 3. stopnia, czyli najwyższego, dla południowej części Małopolski, obejmującej powiaty: suski, myślenicki, limanowski, nowosądecki, gorlicki, nowotarski oraz tatrzański. Te alerty mają obowiązywać od piątkowego wieczora aż do niedzielnego poranka.

Również dla reszty powiatów województwa małopolskiego zostało wydane ostrzeżenie, jednak o stopniu niższym, czyli 2. W przypadku tych rejonów, ostrzeżenie zacznie obowiązywać od piątku nocą i będzie ważne do niedzieli rano.