Kopalnia Soli w Wieliczce ma nową atrakcję. Trasa górnicza już dostępna dla zwiedzających!

Musiały minąć trzy lata, nim na powrót otworzono trasę górniczą w Kopalni Soli Wieliczka. Nie jest to jednak zwykłe zwiedzanie, a aktywne uczestnictwo, podczas którego przekonujemy się na własnej skórze, w jaki sposób na przestrzeni lat funkcjonowało górnictwo w kopalni soli. 

Dokładnie 12 kwietnia 2023 roku, po trzech latach zamknięcia, oddano do użytku trasę górniczą w Kopalni Soli Wieliczka. Każdy zwiedzający jest uzbrojony w górniczą lampę i prowadzony przez przodowego, rozwiązuje kolejne łamigłówki mające zaprowadzić ich do wyjścia. Wizyta zaczyna się w centrum miasta, w sięgającym XIV wieku szybie Regis. Następnie turyści idą wyrobiskami na I i II poziomie, które mają nawet kilkaset lat.

W zwiedzaniu mogą uczestniczyć zarówno grupy zorganizowane, takie jak szkoły, ale i grupy znajomych, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę i podróż w przeszłość. Bilety można kupić na stronie internetowej kopalni lub w kasie. Warto zarezerwować je z wyprzedzeniem, bo kasy wydają ich ograniczoną ilość.