Krakowskie Juwenalia po raz kolejny odwołane

Epidemia słabnie, ale mimo to do normalności brakuje jeszcze sporo. Najlepszym dowodem na to jest odwołanie Juwenaliów Krakowskich. Tradycyjne święto studentów miało zacząć się właśnie dziś.

Po prostu żal

Z odwołaniem Juwenaliów Krakowskich wiąże się mnóstwo żalu – ze strony uczestników i organizatorów. Wystarczy powiedzieć, że możemy przeczytać o łączeniu się w bólu i wierze, że w przyszłym roku wydarzenie się odbędzie. Jest nawet informacja, zgodnie z którą organizatorzy zrobią wszystko, aby Juwenalia w końcu się odbyły. Gdyby ktoś nie wiedział, rok temu impreza również została odwołana. Z drugiej strony ktoś może zapytać, czy w tym roku nie poczyniono wszelkich starań?

Wydaje się, że organizacja wielkich wydarzeń to coś, co jeszcze długo będzie bardzo trudne. Nie ma też co ukrywać, że wiele zależy od rządowych komunikatów. Rządowe komunikaty są tym, co od ponad roku determinuje organizację różnorakich eventów. Można również powiedzieć, że w zasadzie najwięcej zależy od nas samych – możemy wpłynąć (oczywiście w jakimś ograniczonym stopniu) na rozprzestrzenianie się epidemii.