Luksusowy przedpokój w apartamencie na wyciągnięcie ręki

Do każdej aranżacji przedpokoju należy podejść indywidualnie. Inaczej będziemy traktowali mały przedpokój, inaczej długi i wąski hol, a jeszcze inaczej otwarty na resztę domu. Urządzenie mieszkania w jednym stylu to nie lada wyzwanie dla osoby, która nie zajmuje się tym na co dzień. W przypadku wąskich przestrzeni należy zrezygnować z umeblowania lub wybrać bardzo wąskie modele. Małe przestrzenie wymagają ograniczenia ilości mebli i dodatków, które powinny znajdować się przede wszystkim na ścianach. Podłoga powinna pozostać nie zastawiona, by nie zmniejszyć optycznie przestrzeni. Stosowanie ciężkich form mebli i ciemnych kolorów jest raczej odradzane.

Przedpokój jest jest tym, co goście zobaczą od momentu przekroczenia progu naszych drzwi. Niejednokrotnie traktowany po macoszemu, wykańczany nawet jako ostatni. Nie możemy jednak o nim zapominać!

Aranżacja przedpokoju może sprawiać niemałe problemy, dlatego podpowiemy dzisiaj na co zwracać uwagę i jak dodać mu luksusowego wyglądu. W końcu to od nas zależy, jak urządzimy to nowoczesne wnętrze.

Określ przestrzeń i dobierz oświetlenie

Sam kształt i wielkość pomieszczenia to jedno, ale równie ważny jest dopływ światła. Czy pokój jest oświetlony naturalnym światłem czy bez niego panują w nim dosłownie egipskie ciemności? Na tej podstawie będziemy mogli dobrać ilość, rodzaj oraz moc lamp. Na suficie elegancko prezentują się lampy wiszące, np. żyrandole czy plafony. Nowoczesne aranżacje wnętrz bardzo często używają punktów świetlnych, które powinny być zastosowane w równomiernych odległościach. Wytworne lampy ścienne czy nawet designerska lampa stojąca to kolejne możliwości, które doświetlą przestrzeń, w zależności od jej rozmiaru i układu.

W tym miejscu warto zastanowić się również, czy przedpokój jest zamknięty, czy otwarty na resztę domu. W drugim przypadku powinniśmy podkreślić jego odrębność i wyjątkowość. Nie musimy tego robić w sposób widoczny – często subtelna zmiana odcienia posadzki, oświetlenia czy po prostu lekka ścianka między pomieszczeniami spełnią swoją rolę.

Zapoznaj się z całym artykułem: https://intellio.pl/porady-wnetrzarskie/183/luksusowy-przedpokoj-w-apartamencie/

Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji przedpokoju to zachęcamy do skorzystania z naszego biura projektowego w Krakowie Intellio designers.