Ogromny pożar we wsi Nowa Biała

Wczoraj po południu we wsi Nowa Biała doszło do ogromnego pożaru. To, co się wydarzyło trudno sobie wyobrazić – pożar objął 20 budynków mieszkalnych i 21 budynków gospodarczych. Niestety, są ranni.

Zapewniona pomoc

Jak możemy usłyszeć, pożar został opanowany wczoraj około godz. 22:00. Jak najszybsze zapanowanie nad pożarem było oczywiście bardzo ważne (pożar gasiło 400 strażaków), ale nie możemy zapominać o tym, że opanowanie pożaru to dopiero początek. Trudno nie zadać sobie pytania, co dalej? Co więcej, takie samo pytanie zadaje wielu ludzi. Ponadto wypada odnotować, że do szpitala trafiło 9 osób, wszystkie miały lekkie obrażenia. Przyszłość na pewno nie będzie łatwa, ale koniecznie trzeba podkreślić, że możemy mówić o wsparciu ze strony państwa. Rzecz jasna na ten moment to pomoc bieżąca (związana z wczorajszą akcją). O mieszkańcach nie zapominają również lokalne władze.

Można też powiedzieć, że wczorajszy dramat to dla nas wszystkich ogromna nauczka. Ogień to żywioł, którego pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować – moment nieuwagi może doprowadzić do wielu strat. Strat, z którymi nie będzie można uporać się w ciągu najbliższych dni.