Wsparcie skierowane do małopolskich uczniów

Można przypuszczać, że skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze długo. Ponadto trudno powiedzieć, kiedy sytuacja wróci do znanej nam normalności. Niektórzy mogą też zadawać sobie pytanie, czy kiedykolwiek będziemy mieli do czynienia ze znaną nam normalnością? Przyszłość jednak zostawmy, w tym momencie liczyć się teraźniejszość – teraźniejszość przedstawia się tak, że mnóstwo osób potrzebuje pomocy.

Pomoc skierowana do uczniów

To nawiązanie do wsparcia uczniów z województwa małopolskiego. Wsparcie polega na tym, że 22 szkoły otrzymają umowy grantowe dotyczące zakupu pomocy dydaktycznych, wysokiej jakości urządzeń cyfrowych i oprogramowania. Liczba szkół nie jest przypadkowa, postawiono na sprawiedliwy podział, czyli 1 grant w każdym powiecie. Warto również podkreślić, że możemy mówić o podpisaniu pierwszej umowy – umowa ta została podpisana w Szkole Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie.

Łączna kwota wsparcia wynosi ok. 60 mln zł. Celem jest stworzenie szkół modelowych, które przejdą transformację opartą o rozwiązania cyfrowe. Zakończenie działań zaplanowano na 2023 rok.