Małopolska: 232 projekty walczą o głosy i 16 mln zł w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego

Siódma edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego przynosi rekordową pulę do rozdysponowania – 16 mln złotych. Na start linii stanęło 232 projekty, które od 15 maja będą mogły liczyć na poparcie mieszkańców regionu. Zwycięskie inicjatywy zostaną wyłonione najpóźniej do 1 października bieżącego roku.

W skład puli zgłoszonych projektów wchodzi 190 propozycji o charakterze regionalnym oraz 42 ogólnowojewódzkie. Szeroka gama propozycji obejmuje różnorodne obszary działalności. Najliczniejszą grupę stanowią zadania o charakterze sportowym (137), następnie projekty kulturalne (51) oraz zdrowotne (21).

Mieszkańcy Małopolski będą mieli szansę przekazać swoje głosy na projekty, które ich zdaniem zasługują na wsparcie. Wybór jest naprawdę duży – od inwestycji w infrastrukturę drogową, przez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, aż po organizację festiwali kulturalnych czy warsztatów tanecznych. Różnorodność propozycji zadowoli najbardziej wymagających – są wśród nich także projekty dedykowane seniorom, dzieciom niepełnosprawnym czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i obsługi defibrylatorów.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował, że proces naboru zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego miał miejsce w październiku poprzedniego roku. Wtedy to zasypała ich lawina 291 pomysłów. Z nich 274 zostało prawidłowo zarejestrowanych i skierowanych do oceny przez odpowiednie departamenty. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich propozycji, do finałowego etapu zakwalifikowano 232 projekty, w tym 190 o zasięgu regionalnym i 42 ogólnowojewódzkie.