Nadzieja na przywrócenie prądu dla mieszkańców Małopolski po sobotnich nawałnicach

W związku z nawałnicami, które przeszły przez teren Małopolski w sobotę, liczne gospodarstwa zostały odcięte od dostaw prądu. Według Ryszarda Pagacza, wicewojewody małopolskiego, energia elektryczna powinna zostać przywrócona do większości domostw regionu do końca dnia.

Tauron, jeden z głównych dostawców prądu w regionie, przekazał informacje odnośnie skali problemu. Jak wynika z ich raportu, w momencie szczytowym, tuż po burzy w sobotę wieczorem, około 80 tysięcy gospodarstw w Małopolsce i na granicy z województwem podkarpackim borykało się z brakiem prądu. Obecnie liczba ta znacznie spadła, jednak nadal około 8 tysięcy gospodarstw pozostaje bez energii elektrycznej. Wśród nich najwięcej, bo aż 5 tysięcy, należy do powiatu tarnowskiego.

Ryszard Pagacz podkreśla również, że sytuacja na południu powiatu brzeskiego, który był jednym z najbardziej dotkniętych rejonów podczas sobotnich nawałnic, zaczyna się poprawiać. Przywrócenie dostaw prądu na tym terenie jest już coraz bliżej realizacji.