Największe sukcesy w karierze Bartosza Zmarzlika

Każdy miłośnik żużla w Polsce z pewnością doskonale zna sylwetkę Bartosza Zmarzlika, który jest wielokrotnym indywidualnym mistrzem świata w tej dziedzinie. Na swoim koncie ten pochodzący ze Szczecina żużlowiec ma jednak wiele innych tytułów. Obecnie sportowiec też znany jest na całym świecie i może pochwalić się rzeszą fanów nie tylko wśród polskich kibiców, ale również wśród pasjonatów żużla z innych zakątków świata. Co warto wiedzieć o Bartoszu Zmarzliku? Jakie są jego największe sukcesy w karierze? Podpowiadamy.

Kim jest Bartosz Zmarzlik?

Bartosz Zmarzlik to polski żużlowiec urodzony w 1995 roku w Szczecinie. Już w 2019 roku stał się trzecim Polakiem zaraz po Jerzym Szczakielu oraz Tomaszu Gollobie, który wywalczył indywidualny tytuł mistrza świata w żużlu. Bartosz Zmarzlik, jak donoszą specjaliści, którzy prowadzą ranking bukmacherski, zadebiutował w 2010 roku wraz z drużyną Stali. Już wtedy zdobył złote medale w młodzieżowych drużynowych Mistrzostwach Polski, a także lidze juniorów. W tym drugim zestawieniu otrzymał on drużynowo złoto, zaś indywidualnie brązowy medal. Wywalczył także tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Wielkopolski.

Z kolei podczas mistrzostw klubowych w 2010 roku zajął w turnieju drugą pozycję. Jak widać, już na samym początku swojej kariery Bartosz Zmarzlik prezentował doskonały poziom. Do tej pory żaden zawodnik w wieku 16 lat nie zdobył tylu punktów w całej historii polskiego żużla jak właśnie ten sportowiec. W sezonie zasadniczym w 2011 roku, gdy Zmarzlik miał 16 lat otrzymał łącznie 51 punktów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Mistrzostwa Świata Bartosza Zmarzlika

Bez wątpienia wśród największych Sukcesów w karierze Bartosza Zmarzlika można wymienić wielokrotne tytuły mistrza świata, zarówno indywidualne, jak i drużynowe. Zawodnik ten otrzymał w 2013 roku srebro w drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów, a w latach 2012, 2014, 2015 i 2016 złoto w Mistrzostwach Świata Juniorów. W 2015 roku wywalczył indywidualny złoty krążek w tych zawodach. Na Mistrzostwach Świata w 2015 i 2016 roku otrzymywał brąz najpierw drużynowy, a rok później indywidualny. Srebro na Mistrzostwach Świata zdobywał drużynowo w 2019, 2020 i 2021 roku. Z kolei indywidualnie w 2018 oraz 2021. Bartosz Zmarzlik to również złoty medalista Mistrzostw Świata w żużlu w 2016, 2017 oraz 2023 roku. Otrzymał wówczas złoty krążek w drużynowej klasyfikacji. Z kolei indywidualne mistrzostwo świata otrzymał w 2019, 2020, 2022 i 2023 roku. Bartosz Zmarzlik jest więc czterokrotnym mistrzem indywidualnym mistrzostw świata.

Sukcesy Bartosza Zmarzlika

Ten młody polski żużlowiec może pochwalić się wieloma innymi sukcesami. Jest dziesięciokrotnym medalistom mistrzostw Polski drużynowym, w tym trzykrotnie złotym. Dodatkowo jest trzykrotnym indywidualnym mistrzem Polski. Triumfował w 2021, 2022 i 2023 roku. Dodatkowo aż sześciokrotnie Zmarzlik skończył rozgrywki PGE Ekstraligi z najwyższą średnią biegową. Jest także zwycięzcą plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2019 roku.