Zatrzymanie poszukiwanego obywatela Polski przez Straż Graniczną na krakowskim lotnisku

Na granicy lotniczej w Krakowie-Balicach doszło do zdarzenia, które zaangażowało funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przybywającym z Larnaki na Cyprze pasażerom towarzyszyła niespodzianka – wśród nich był obywatel Polski, który był poszukiwany przez polskie służby ścigania.

Po przeprowadzeniu rutynowej kontroli i sprawdzeniu danych mężczyzny w systemach informacyjnych Straży Granicznej, stało się jasne, że jest on celem poszukiwań prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach. Baza danych ujawniła, że decyzja o jego poszukiwaniu została podjęta na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Tarnowie.

Dalsze dochodzenie doprowadziło do ustalenia, że 40-letni mężczyzna ma na swoim koncie szereg wyroków. Został skazany między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub będąc pod wpływem substancji odurzających, a także za prowadzenie pojazdu bez odpowiednich uprawnień. Za te czyny grozi mu 191 dni pozbawienia wolności.

Po zakończeniu procedur służbowych przez strażników granicznych Placówki SG w Krakowie-Balicach, zatrzymanego Polaka przekazano policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Ostatecznie mężczyzna trafi do Aresztu Śledczego w Krakowie, gdzie odbywał będzie wyznaczoną karę.