Nowi policjanci w małopolskiej policji W tym także panie

Małopolska Policja ochoczo przyjmuje nowych funkcjonariuszy. W tym roku już po raz kolejny nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie. Przyjęto 60 nowych policjantów, w tym 8 pań.

W poniedziałek 20 lipca 2020 roku młodzi policjanci złożyli słowa przysięgi, a komendant wojewódzki Policji inspektor Roman Kuster wręczył im legitymacje służbowe. Młodzi funkcjonariusze przejdą teraz szkolenie, aby potem zasilić oddziały policji w całej Małopolsce. 

Na uroczystości komendant wojewódzki poinformował funkcjonariuszy, że służba w Policji wymaga poświęcenia, ale daje wiele satysfakcji. Policjantem jest się cały czas, nie tylko na służbie. Inspektor Roman Kuster życzył powodzenia w pracy i wielu dobrych chwil.

Ksiądz dr Paweł Mielecki, kapelan małopolskiej Policji podkreślił, że warto służyć i robić dobre rzeczy z serca, a nie na przykład,  że jest to opłacalne. Służba z miłości Ojczyźnie jest czymś wspaniałym i godnym podziwu. 

W jakich miejscach będą pełnić służbę młodzi policjanci?

Wiadomo już, że najwięcej młodych policjantów będzie odbywać służbę w Krakowie w Komendzie Miejskiej Policji, bo aż 22. Do Komendy Wojewódzkiej trafi 17 policjantów. Pozostali policjanci trafią do Komendy Powiatowej – w Tarnowie, Krakowie, Wadowicach, Miechowie, Chrzanowie, Wieliczce i Zakopanem. 

W tym roku to już drugie ślubowanie w małopolskiej Policji. W marcu ślubowanie złożyło 50 funkcjonariuszy. 

My również życzymy młodym policjantom powodzenia i wszystkiego dobrego.