W Kościelisku ruszyła publiczna komunikacja

Ten dzień zapisze się  na kartach historii Kościeliska. 20 sierpnia 2020 roku ruszyła tu komunikacja publiczna, która przysłuży się mieszkańcom, a także odwiedzających Kościelisko turystom. Jak mówią górale, jest to wydarzenie porównywalne do wybudowania szkoły czy stadionu. 

Komunikacja jest opłacana przez samorząd gminy Kościelisko. Do tej pory w Kościelisku, Zakopanem i okolicach można było dojechać prywatnymi busami, a ponadto nie były one specjalnie punktualne. Czasami busy jeżdżą przepełnione, w wyniku czego kierowca nie zatrzymuje się na przystanku. Dla mieszkańców to naprawdę uciążliwa sytuacja. Na pomoc ruszyła gmina i postarała się o komunikację z prawdziwego zdarzenia. 

Gdzie można dojechać komunikacją publiczną?

Kursy odbywają się z Kościeliska aż do wylotu Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej. Samorząd dopłaci do 3 linii komunikacyjnych, a opłata biletowa będzie stała. Linią 1,2,3 pojedziemy za jedyne 90 groszy i będzie to opłata stała. Koszt biletu miesięcznego na jedną linię to 24 zł. Bilety można zakupić u kierowcy. Samorządowcy pomyśleli też o ewentualnych przesiadkach i kursy tych linii zsynchronizowali z zakopiańskim autobusem nr 11.

Osoby mieszkające we wsiach po drugiej stronie Gubałówki, zyskają także połączenie z centrum Zakopanego, gdzie załatwiają wiele ważnych urzędowych spraw. Godziny kursowania zaczynać się będą około 6, a kończyć przed 18. 

Według mieszkańców Kościeliska i okolic to bardzo ważna inicjatywa samorządu.