Odwołanie zabawy halloweenowej

Szkoła Podstawowa nr 34 w Krakowie organizowała zabawę halloweenową, ale ostatecznie wydarzenie nie doszło do skutku. Odwołanie zabawy miało związek ze skargą do kuratorium.

Jeden z rodziców miał inne zdanie

Skarga do kuratorium to działanie jednego z rodziców. Trudno mówić o szczegółach, pewne jest tylko to, że zdaniem jednego z rodziców zabawę halloweenową należało odwołać. Oczywiście skarga to jednak nie wszystko – decydujące zdanie ma Barbara Nowak, czyli małopolska kurator oświaty. Jak się można domyślić, kurator skłoniła się do skargi jednego z rodziców.

W klasie jest jednak 19 uczniów i z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że dzieci były bardzo szczęśliwe z powodu zbliżającej się zabawy. Dowodem na to są choćby przygotowane ubrania. Nie ma też co ukrywać, że pojawia się pytanie, co jest złego w zabawie halloweenowej?

Nie wszyscy muszą mieć taką samą opinię – to jasne. Niemniej raczej nie oznacza to tego, że ktoś powinien narzucać swój światopogląd. Dobrze byłoby też, aby ta sprawa miała swój finał – osoba odpowiedzialna za skargę powinna się ujawnić i wytłumaczyć.