Portfel z amfetaminą

Szkodliwość środków odurzających to temat, który można określić bardzo dobrze znanym. Niemniej w dalszym ciągu nie brakuje młodych ludzi, którzy zupełnie to ignorują. Zresztą nie tak dawno mieliśmy tego przykład w powiecie nowotarskim.

Zadecydował przypadek

Można powiedzieć, że mowa o sytuacji, w której zadecydował przypadek. Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce patrolowali Zubrzycę Dolną i zauważyli grupę osób (złożoną w większości z nieletnich) stojącą przy samochodzie osobowym. To oczywiście nie jest karalne, ale funkcjonariusze stwierdzili, że warto to sprawdzić. Szybko okazało się, że pomysł ten był dobrym rozwiązaniem – zgromadzona grupa zaczęła się nerwowo zachowywać.

Policjanci przeprowadzili kontrolę pojazdu, w wyniku której pod siedzeniem pasażera znaleźli portfel. Portfel nie znajdował się tam jednak przypadkiem, gdyż w środku znajdowało się kilka zawiniątek z białym proszkiem. Jak się okazało, policjanci znaleźli pochodne amfetaminy. Własność należała do 16-letniego chłopaka i chłopak ten trafił na nowotarską komendę. Wypada również podkreślić, że sprawa będzie mieć swój finał w sądzie rodzinnym – ma to rzecz jasna związek z wiekiem zatrzymanego. O możliwej karze można mówić długo – w ustawie znajdziemy choćby informację o możliwym nadzorze kuratora.