Olimpiada Europejska coraz bliżej. Zaprezentowano medale!

Już niebawem rozpocznie się Olimpiada Europejska, której rozgrywki i rywalizacja sportowa będzie się odbywać również na terenie Małopolski. Kraków, który jest jednym z gospodarzy, zaprezentował już jak będą wyglądały medale olimpijskie.

Najpierw znicz olimpijski zapłonął w Rzymie, aby następnie przejechać przez całą Polskę od Morza aż do Tatr. Później, na początku czerwca, zjechał w Kopalni Soli Wieliczka na głębokość 125 metrów, do komory Stanisława Staszica. Umieszczono go w solnej rzeźbie, gdzie będzie przebywał aż do zakończenia igrzysk.

Podczas tej uroczystości pokazano również, jak będą wyglądać medale olimpijskie. Kruszec, z jakiego zostały wykonane, pochodzi z recyklingu. Jest to między innymi stop z materiałów elektronicznych, nieużywanej baterii czy innych tego typu surowców. Pokryty ludowymi zdobieniami, nawiązuje do regionu.

Igrzyska Olimpijskie w Małopolsce rozpoczną się 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. W ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich będą występować największe polskie gwiazdy muzyczne i nie tylko.