Oszustwo inwestycyjne w sieci – mieszkaniec powiatu myślenickiego stracił ponad 180 000 złotych

Historia mieszkańca powiatu myślenickiego potwierdza, że niezwykle ostrożnie powinniśmy podchodzić do propozycji inwestycyjnych znalezionych w sieci, szczególnie tych obiecujących szybkie i wysokie zyski. W przeciwnym razie, jak to miało miejsce w tym przypadku, możemy paść ofiarą oszustwa i stracić zgromadzone przez wiele lat oszczędności.

W sobotę, 22 czerwca, 48-letni mężczyzna zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach z informacją, że padł ofiarą oszustwa internetowego. Kilka miesięcy wcześniej, poszukując możliwości zainwestowania swoich oszczędności, mężczyzna natknął się na stronę internetową oferującą atrakcyjną propozycję inwestycyjną. Serwis obiecywał szybkie i łatwe pomnożenie kapitału. Po wypełnieniu kwestionariusza kontaktowego, do mężczyzny zadzwonił osoba podająca się za konsultanta serwisu, która doprowadziła go do założenia konta na tej stronie.

Osoba podająca się za doradcę finansowego przekonała pokrzywdzonego do stworzenia wirtualnego portfela inwestycyjnego i przez około dwa miesiące namawiała go do dokonywania kolejnych wpłat. Kiedy mężczyzna postanowił wypłacić zgromadzone środki, został poinformowany, że musi wpłacić jeszcze więcej pieniędzy, aby uzyskać niezbędny certyfikat lub przeprowadzić weryfikację. W ten sposób oszuści wyłudzili od mieszkańca powiatu myślenickiego ponad 180 tysięcy złotych. Policja z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach już prowadzi śledztwo w tej sprawie.