Tragedia na drogach Osieka: weekendowe zdarzenia drogowe kończą się śmiercią i poważnymi obrażeniami

Ruiny minionego weekendu w Osieku znaczą tragiczne skutki dwóch zdarzeń drogowych. Jedno ze zdarzeń pozbawiło życia rowerzystę, podczas gdy drugie spowodowało, że motocyklista doznał poważnych obrażeń.

Na stromym zjeździe ulicy Kościelnej, 51-letni rowerzysta z Polanki Wielkiej stracił kontrolę nad swoim rowerem i runął na ziemię. Pomimo szybkiej interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego, nie udało się uratować życia mężczyzny. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, ciało rowerzysty zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok.

Tymczasem na ulicy Starowiejskiej doszło do kolejnego wypadku drogowego. Według początkowych ustaleń, 67-letni mieszkaniec Osieka, kierujący samochodem marki renault, naruszył prawo pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do zderzenia z motocyklem prowadzonym przez 45-letniego mężczyznę z Pszczyny. Motocyklista odniósł poważne obrażenia, w tym złamanie nogi i liczne stłuczenia. Po zdarzeniu został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie otrzymuje niezbędną pomoc medyczną.