Pierwsza od lat budowa bloku z mieszkaniami komunalnymi w Kętach rozpoczyna się w lipcu

W mieście Kęty, w którym burmistrzem jest Marcin Śliwa, już niedługo rozpoczną się prace budowlane związane z powstaniem nowego bloku mieszkalnego. Budynek ten będzie składał się z 24 mieszkań komunalnych, co czyni tę inwestycję pierwszą tego typu od długiego czasu. Termin jej finalizacji przewidziany jest na koniec 2025 roku lub też początek 2026.

Podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową w ostatni czwartek, burmistrz Śliwa poinformował, że wykonawcą prac budowlanych będzie firma pochodząca z Nowego Targu. Całościowa wartość umowy to suma 5,09 mln złotych i wykonawca ma na jej realizację 20 miesięcy. Jak dodaje burmistrz, pierwsze prace na terenie budowy powinny rozpocząć się już w lipcu – informacja ta pochodzi bezpośrednio od firmy budowlanej.

Blok mieszkalny o trzech kondygnacjach powstanie w centralnej części miasta, które zamieszkuje 18 tys. osób. W ramach projektu przewidziano nie tylko samą konstrukcję budynku, ale także niezbędne instalacje oraz infrastrukturę towarzyszącą. Planowana jest także zagospodarowanie terenu dookoła bloku. W administrację nowo powstałych 24 mieszkań zaangażowany będzie samorząd Kęt, przy czym dwa z nich zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.