Powiatowy Magazyn Pomocy

O pomocy skierowanej do ukraińskich uchodźców możemy rozmawiać naprawdę długo. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Ukraińcy mogą liczyć na pomoc dosłownie wszędzie. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Wieliczce.

Wsparcie w namiocie

Przy Kopalni Soli Wieliczka można zauważyć namiot i jest to namiot, w którym dzieje się wiele dobrego. Krótko mówiąc, chodzi o Powiatowy Magazyn Pomocy. Magazyn ten można określić stałym punktem zbiórki darów dla obywateli Ukrainy. Wypada także dodać, że możemy mówić o Wojewódzkim Systemie Koordynacji Pomocy dla Ukrainy (punkt ten jest częścią takiego rozwiązania). Dobrze też mieć na uwadze, że wśród głównych zadań Powiatu Wielickiego mamy koordynowanie zbiórek darów – zbiórek nadzorowanych przez gminy. Jeżeli wszystko na tym polu jest w porządku, trzeba zająć się ich przygotowaniem i wysyłką do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Koordynatorem działań jest Stanisław Świątko. Jeśli coś jest nie do końca jasne, najlepiej zadzwonić pod numer 12 281 23 89.