Pożar na terenie zakładu produkującego tworzywa sztuczne w Polance, powiat myślenicki

Sytuacja alarmowa w Polance, miejscowości położonej w powiecie myślenickim (województwo małopolskie). Doszło tu do pożaru na terenie zakładu przemysłowego, który specjalizuje się w produkcji tworzyw sztucznych. Podczas zdarzenia, jak informują strażacy, płomienie objęły około 50% powierzchni hali produkcyjnej. Na szczęście, nie odnotowano żadnych przypadków poszkodowanych osób.

Zgłoszenie o wybuchu pożaru nadeszło w piątkowe popołudnie, krótko przed godziną 16:00. Informację tę potwierdził rzecznik prasowy małopolskich jednostek straży pożarnej, młodszy kapitan Hubert Ciepły. Jak zaznaczył, płomienie pojawiły się w hali o imponujących rozmiarach – jej długość wynosi 70 metrów, a szerokość 40 metrów.

Wewnątrz budynku przechowywane są tworzywa sztuczne, co znacznie utrudnia działania gaśnicze. Do walki z niebezpiecznym ogniem skierowano 23 zastępy straży pożarnej. Te, pod nadzorem grupy operacyjnej zarówno wojewódzkiego, jak i powiatowego komendanta PSP, prowadzą intensywne działania mające na celu opanowanie sytuacji.