Przed nami weekend funduszowych atrakcji!

Coraz bliżej do 8 edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Dla niezorientowanych – od piątku do niedzieli czeka nas festiwal atrakcji. Oczywiście nie będą to przypadkowe atrakcje – chodzi o propozycje, które powstały dzięki unijnemu wsparciu.

Nie tylko Małopolska

Warto też podkreślić, że wydarzenie dotyczy całego kraju, ale skoncentrujemy się na terenie województwa. Przechodząc już do sedna, można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym wszyscy powinni znaleźć coś dla siebie. Z jednej strony mamy np. Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, a z drugiej choćby wodne eksperymenty w Krakowie. Gdyby komuś zależało na kulturalnych propozycjach, również nie ma powodu do narzekań – rzecz jasna to nieustannie namiastka tego, co składa się na ofertę. Ponadto Dni Otwarte Funduszy Europejskich to szansa, aby dokładnie przyjrzeć się temu, co uległo zmianie. Wydaje się, że czasami nie zauważamy zmian, jakie mają miejsce wokół nas.

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, co jeśli problemem jest lokalizacja? To niewątpliwie poważny kłopot, ale jest to kłopot, z którym jak najbardziej można sobie poradzić – możemy również mówić o ofercie dostępnej przez internet.

Plany na weekend są chyba jasne?