Modernizacja Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu

W ostatni piątek (17 września) odbyło się otwarcie nowego pawilonu i zmodernizowanych oddziałów Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Wartość tej inwestycji wyniosła niemal 70 mln zł.

Troska o zdrowie

Zapewne wszyscy wiemy, że zdrowie jest bardzo ważne, ale wiedza musi zostać poparta konkretnymi działaniami. Szpital w Nowym Sączu jest tego świetnym przykładem. Warto również podkreślić, że ponad 36,5 mln zł to pieniądze pochodzące z Funduszy Europejskich – dobre wsparcie jest niezwykle ważne. Z drugiej strony 31 mln zł to kwota pochodząca z budżetu Województwa Małopolskiego. Możemy też usłyszeć o tym, że rozwój wspomnianej placówki to spora szansa na poprawę tego, co dzieje się w województwie. Nie można też zapomnieć o tym, że Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego otrzymał także niemal 9 mln zł. Pieniądze te to efekt Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej (blisko 7,5 mln zł) i Pakietu Medycznego (1,5 mln zł).

Na temat zmian można powiedzieć bardzo dużo – gdyby kogoś interesowały szczegóły, nie ma problemu, wszelkie informacje są jawne.